Що робити при опіках

Болезни и их лечение29 февраля 2020 в 15:32
Болезни и их лечение Що робити при опіках

У житті багато небезпек, і однією з них є ймовірність отримання опіку шкіри. Тому кожна людина повинна знати, як діяти в такій ситуації. Про це ми і розповімо нижче.

Ступені опіків

Існує чотири ступені опікових ушкоджень.

  • При опіку першого ступеня спостерігається почервоніння шкірних покривів і невеликий набряк. Симптоми спадають через пару днів, не доставляючи особливого дискомфорту.
  • При другій стадії до вище означених симптомів додаються пухирі. Але при правильному лікуванні позбутися від них і вилікувати обпечену ділянку шкіри можна на 10-14 днів.
  • Для третьої стадії характерний некроз тканин. Але епітелій частково зберігається, через що відбувається самостійне загоєння ран.
  • Четверта ступінь є найнебезпечнішою. При ній обвуглюється шкіра і глибоко уражаються м’язи, а також кістки. У більшості випадків хворий вимагає термінової госпіталізації.

Лікування опіків

При третьої та четвертої стадії лікування в домашніх умовах проводити категорично не рекомендується, і потрібно негайно звертатися до лікарів. Тому нижче ми розповімо лише про лікування опіків, що відносяться до першої та другої стадій.

1

Якщо опіку уникнути не вдалося, то знадобиться запобігти контакту ураженої області з будь-якими поверхнями;

2

Потім необхідно звільнити уражену ділянку від одягу і провести огляд. Якщо відкриті рани відсутні, то знадобиться охолодити уражену область під середньої струменем води протягом 10-15 хвилин. Після шкіру необхідно промокнути стерильною серветкою;

3

Після визначення ступеня ураження (тільки 1 і 2), можна починати лікування. На уражену область знадобиться нанести спеціальну мазь або інший засіб проти опіків, а після накласти спеціальну пов’язку, придбати яку можна в будь-якій аптеці. Повторювати процедуру знадобиться 1-2 рази на день.

А якщо опік має третю або четверту ступінь, то в терміновому порядку знадобиться викликати швидку допомогу. При цьому чекаючи її прибуття вам знадобиться забезпечити пацієнтові повний спокій. Він може знаходитися в стані шоку, або проявляти надмірну фізичну активність. Вам необхідно заспокоїти його, і дати анальгетик або нестероїдний протизапальний препарат для полегшення больового синдрому. Також рекомендується забезпечити доступ свіжого повітря, посадити його в зручне положення і дати напитися води!

Поделиться на Facebook